1.23.2016

Petrolul Ploiesti - FK Sumqayit 1-1,in cel de al 3 lea amical din Antalya

Petrolul a disputat joi,cel de-al treilea meci de verificare al stagiului de pregătire din Turcia. După o victorie la limită contra Gostaresh Foolad (scor 1-0) şi remiza cu FK Atyrau (scor 0-0),”lupii” au terminat la egalitate meciul cu formația azeră FK Sumqayit,ocupanta locului opt în campionatul intern.“Lupii” au încheiat la egalitate, 1-1, testul cu azerii de la FK Sumqayit. Varga (44) a deschis scorul pentru ploieşteni, Farjad-Azad egalând în minutul 90,la ultima fază a meciului.
FC Petrolul – FK Sumquait 1-1 (1-0)
Marcator: Varga (44)/Farjad-Azad (90).
FC Petrolul (repriza I): Cobrea – David, Prestia, Inez, Begeorgi – Bucşa – Nepomuceno, Zoubir, Marinescu, Varga – Pacar.
FC Petrolul (repriza a II-a): Bolboaşă – David, Benga, Mişelăricu, Pulhac – Guerriero – Pacar (75 R. Alecsandru), Lesoimier, Marinescu (64 Bucşa), Varga (64 Mareş) – Paolucci.