12.04.2016

Infrangere la trie break in ultima etapa a turului. CSM București – Tricolorul LMV Ploiești 3:2 (25:20, 19:25, 25:17, 23:25, 15:11)

Tricolorul LMV Ploiești a încheiat, sambata seară, turul Fazei I din Divizia A1 la volei masculin, evoluând pe terenul echipei CSM București, în etapa a XI-a.
În primul set al meciului disputat la Dobroești echilibrul a fost la ordinea zilei, în reeditarea „finalei” pentru locul al cincilea din sezonul trecut. Echipa gazdă a păstrat un avantaj minim în prima parte a actului. Tricolorul LMV a preluat conducerea la 9:8, după două puncte la rând, însă CSM București a revenit, ulterior, scor 12:11.
Bucureștenii s-au distanțat, apoi, la 14:12, Tricolorul LMV a răspuns, egalând la 14, dar gazdele s-au desprins prin trei puncte la rând. Elevii antrenorilor Stancu și Marinescu au revenit la un singur punct de gazde, scor 18:17, dar CSM București a reușit să dea lovitura decisivă de la scorul de 19:18, prin patru puncte la rând, adjudecându-și, ulterior, setul cu 25:20.

sursa:TricolorulLMVPloiesti.ro