7.09.2024

ACS AMBIȚIA MĂDĂLIN Ploiești a obținut locul III în cadrul Campionatului Național de Oină junioare III

În data de 5-7 iulie, în comuna Filipeștii de Târg, sat Brătășanca s-a desfășurat Campionatul Național de Oină junioare I, II,II categoria feminin. La acest campionat au fost prezente 5 cluburi din țară: ACS GALICEA MARE, CS DACIA MIOVENI 2012, CSM RÂMNICU SĂRAT, CS HIDA SĂLAJ și ACS AMBIȚIA MĂDĂLIN, 14 echipe, peste 150 de sportivi prezenți. În deschiderea evenimentului CRESCĂTORIA COLUMBOFILĂ AMBIȚIA MMA a lansat un numar de 50 de porumbei.
Competiția a fost organizată de FEDERAȚIA ROMÂNĂ DE OINĂ, PRIMĂRIA FILIPEȘTII DE TÂRG ȘI CLUBUL SPORTIV AMBIȚIA MĂDĂLIN. Asistența medicală a fost asigurată de ambulanța MEDIURG. În urma rezultatelor obținute echipele au fost premiate cu diplome, medalii si trofee. La acest campionat a fost prezent și domnul președinte al FEDERAȚIEI ROMÂNE DE OINĂ, Nicu Dobre.
Federația Română de Oină se află sub Patronajul Înaltei Casei Regale.
Partener media:INFO PLOIEȘTI CITY