10.09.2024

Sabina Enache, medalie de argint la Cupa României la gimnastică ritmică

Sabina Enache, gimnasta noastră, mândria Ploieștiului, a obținut locul al II-lea și medalie de argint la Cupa României, desfășurată duminică, 6 octombrie, la Arena Sepsi din Sfântu Gheorghe. De asemenea, la Campionatul Național, desfășurat în același weekend, a câștigat alte șase medalii, una de aur, trei de argint și două de bronz.
Această performanță a fost reușită în condițiile în care Sabina, legitimată la Clubul Sportiv Municipal (CSM) Ploiești, face parte din secția de gimnastică ritmică suspendată de directorul Dănuț Burghelea.
În urma rezultatelor de weekendul trecut, Sabina Enache a fost inclusă de Federația Română de Gimnastică Ritmică în clasamentul celor mai bune zece gimnaste ale României pe anul 2024, situându-se pe locul al șaselea.